בית המשפט האירופי לצדק מונומרים

ביום 07.07.2009 נדחתה בבית המשפט האירופי לצדק עתירה  כנגד המשרד לסביבה, מזון וחקלאות (אנגליה) על סמך תקנת ה- REACH בכל הנוגע לחובת רישום של מונומרים בפולימרים.
 
בעתירה זו, ארבע חברות (SPCM מצרפת, Lake Chemicals and Minerals מבריטניה, C.H. Erbslöh מגרמניה ו Hercules -  מארה"ב עתרו לבית המשפט בראשית שנת 2007, עוד לפני שתקנת ה – REACH נכנסה לתוקף.
 
העתירה כללה שני נושאים עיקריים:
 
האחד, החברות העותרות פרשו את המונח "מונומר" בסעיף 6(3) לתקנת ה – REACH רק כמונומרים שלא הגיבו  בפולימר ושהם אינם נחשבים לאי ניקיונות. בית המשפט דחה גישה זו בקובעו, כי המונח מונומר בסעיף 6(3) מתייחס למונומר שהגיב בפולימר. את המונומר שלא הגיב בראקציה, יש לרשום כחומר על פי סעיפים 6(1) ו – 6(2) לתקנת ה – REACH.
 
השני, החברות העותרות טענו שהחובה לרשום מונומרים שהגיבו אינה הגיונית, מפלה ולא מידתית מאחר ויבואני מונומרים נמצאים במצב נחות לעומת יצרנים אירופיים מכיוון שיהיה קשה יותר לקבל מידע מיצרנים מחוץ לאירופה מאשר מיצרנים אירופאיים מהטעמים הבאים:
 
העתירה נדחתה. לקריאת פסק הדין, לחצו כאן.
לתקציר ההחלטה, לחצו כאן;.

 

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share