תעשיית המזון

תקנת ה – REACH מחריגה מחובת רישום, ההערכה הרישוי חומרים שנועדו לשימוש של מוצרי מזון, או שהם רכיבים במזון (סעיפים 5(b) ו – 6(d) לתקנת ה – REACH).
 
עם זאת, יש לשים לב שלא בכל מקרה הפטור הוא מיידי וברור מאליו:

א. הפטור חל על חומרים המיועדים לשימוש במזון או לתוספי מזון. עם זאת, קיימים חומרים המשמשים לתעשיית  המזון, שיש להם גם שימושים אחרים. חומרים אלה, אינם פטורים מרישום ובמילים אחרות – המבחן הקובע לגבי השאלה האם יש לרשום חומר שהוא רכיב במזון הוא אינו מהו החומר, אלא מהי מטרתו הסופית. אם החומר מיועד בסופו של דבר להיות רכיב מזון או רכיב בתוסף מזון הוא פטור. אם לעומת זאת הוא מיועד לשימושים אחרים, הוא אינו פטור מתקנת ה – REACH. יכול להיווצר מצב בו מפעל המייצר חומר למזון ומוכר אותו גם לשימושים אחרים, יהיה חייב ברישום חלק מהחומר (זה שאינו מיועד לשימוש במזון) על ידי היבואן או על ידי נציג בלעדי.

ב. יש לשים לב שהפטור מחומרים שהם מזון, תוספי מזון או מזון לבעלי חיים מוגבל לחומרים המפורטים בדירקטיבות המפורטות בסעיפי הפטור הרלוונטיים למזון. אם קיים חומר שהוא למזון אך לא בדירקטיבות אלה, הוא לא פטור מרישום על פי תקנת ה – REACH.

ג. קיימים סעיפים בתקנת ה – REACH מהן לא פטורים חומרים למזון:

  1. העברת מידע בשרשרת האספקה (גיליון בטיחות) – חובה זו אינה חלה לגבי מוצרי מזון   במצבם הסופי.
  2. מגבלות המפורטות בנספח XVII לתקנת ה – REACH.


 

הדפסשלח לחבר
המידע הניתן באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או הימנעות מהם. בנוסף, הדעת נותנת כי התכנים המופיעים באתר עלולים להשתנות מעת לעת על פי עדכונים ברגולציה. אתר זה מבוסס בחלקו על קטעי תרגום לא רשמיים של הוראות חקיקה זרות, פרשנויות להוראות חקיקה אלו ופסקי דין. ההוראות המחייבות מבחינה משפטית הן אלו המופיעות בשפת המקור.
דרונט בניית אתרים
תוכן ושיווק אינטרנטי 
Bookmark and Share